Od nepálské bundy ke značce Snowleopard

Už je to nějaký pátek, co jsme v roce 2012 podnikli naši druhou cestu do Nepálu.
Tehdy jsem si v Kathmandu koupil nepromokavou bundu, ve které jsem pak prochodil celé Himaláje.

Bunda nevypadala nějak výjimečně, ale během nošení jsem zjistil, že tahle bunda vážně vydrží: přežila se mnou náročné období dešťů, nepromokla ani když pršelo několik dní v kuse, neprofoukla a člověk se v ní nepotil jako ve skleníku. Zkrátka odolala zatížení v terénu na jedničku a ani se moc nezašpinila. Navíc mě nestála zase tak moc a poměr cena/ výkon mě doslova nadchnul. Takhle kvalitní bundu bychom u nás za přijatelné peníze nesehnali. 

A tak se nám v hlavách usadila myšlenka, že bychom mohli podobné bundy a další outdoorové oblečení zkusit šít sami a dovážet je k nám. Ve stínu himalajských vrchů jsme začali snít o vlastní značce. Tady se zrodil Snowleopard.

První leopardovy kroky

V roce 2016 už leopard naplno ovládnul naše myšlenky. Držel se nás jako klíště (himalájská bunda taky stále držela) a nedal se odbýt. Přestali jsme tedy pochybovat a rozhodli jsme se, že do toho půjdeme! Postupně jsme naše sny začaly proměňovat ve skutečnost.

Po našem himalájském dobrodružství jsem část svého pracovního života strávil v Nepálu a potkal jsem mnoho zajímavých a milých lidí. Mezi nimi i Prabina, majitele malé továrny se 30 zaměstnanci. Způsob jejich práce mě zaujal, lidé v továrně vypadali spokojeně a při podrobnějším průzkumu jsem zjistil, že dohromady tvoří dobře sehraný tým profesionálů. Navíc zde využívají moderní technologické postupy a kvalitní materiály, takže jsem se nemusel dlouho rozhodovat a dnes už Prabinova továrna vyrábí také leopardí outdoor.